středa 12. března 2014

Easy paštika s rozmarýnem a bourbonem

Venku je prostě nádherně a já se probrala z deliria povinností. Mezi tím, co jsem "spala," se všichni ostatní bloggeři přihlásili do nové soutěže a spoustu toho napekli a navařili.
A já vám něco řeknu. Stýskalo se mi. Stýskalo se mi po tom, nadšeně fotit nové recepty a dávat je sem. Netoužím po slávě. Nechci se hlásit do soutěže "Foodblogger roku," protože můj blog ještě aktivně neběží ani ten rok...(ani rok, ani aktivně...) Nejsem ten typ. Nemám ráda "záři reflektorů" a "lesk a bídu kurtizán." Vždycky jsem byla spíš taková šedá eminence, stínový hráč. Přiznám se vám, nejsem ten typ, co bude každý den dávat tucet fotek a příspěvků a facebookové stránky a aktivně se účastnit naprosto všeho. Nejsem ten typ, co bude všude tak vidět, že přiláká ty tisíce "fanoušků." Je mi bližší prostě jen péct a vymýšlet nové recepty a jsem vděčná za každého z vás, kdo sem občas zavítá a třeba ho i něco zaujme.  Ráda píšu pro vás a mám z vás radost. Je mi bližší každý váš osobitý komentář, na který mohu odpovědět, než desítky, stovky totožných, na které už se pak ani odpovídat nedá. Už od dětství jsem byla vždycky hrozně všestranná - bavilo mě plno věcí, kterým jsem se chtěla věnovat. Z čehož pak pramení, že jsem se nikdy nemohla věnovat ničemu jaksi "pořádně." A zůstalo mi to. Mám mnoho aktivit, školu, práci, v hlavě plno nápadů. Prosím vás ale, mějte se mnou trpělivost a i když jsem teď příliš nepsala, v myšlenkách jsem tu byla často.

A teď už konečně ta paštika, ehm...


Nezávazné ingredience:
balení kuřecích jater
snítky rozmarýnu
tři lžíce cukru krystal
sklenička bourbonu (lze použít jakýkoli dobrý alkohol, whiskey, nebo cokoli je libo)
dvě špetky soli
višně naložené v alkoholu (není nutnost, to je spíš jen třešnička - doslova - na dortu)Na pánvičce nasucho orestujte játra (sama jsem nikdy nebyla příznivec jater, ale tady je miluju). Pustí trochu šťávu. Zalijte sklenkou alkoholu, vhoďte rozmarýn a zasypte cukrem. Nechte ho na jatýrkách zkaramelizovat (to je v kombinaci s bourbonem a rozmarýnem vážně jedinečná chuť). Trochu promíchejte a nechte dusit, dokud nebudou játra měkká a alkohol se z většiny nevstřebá.

Jakmile bude hotovo, celou směs, včetně rozmarýnu a veškeré zbylé šťávy přelijte do nějaké nádoby. Přijedte sůl, promíchejte, a pak už jen pomocí tyčového mixéru přetransformujte na hladkou hmotu. Já osobně mám ráda, když tam zůstane sem tam nějaký kousek.

Pak už stačí mít při ruce formičky na muffiny, nebo jakékoli formičky si zvolíte. Na dno jsem vyskládala pár naložených višní (můžete nahradit čímkoli, co vám k paštice bude ladit) a napěchovala bábovičky ještě teplou paštikou.

Vychladíme, nejlépe přes noc a pak už se oddáváme té slasti. Mnozí by mohli namítat, že pravá paštika se peče. Netvrdím, že ta moje je nějaká profi. Ne, je prostě jiná. Je rychlá, jednoduchá a my se po ní doma mohli utlouct.  :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat