sobota 4. května 2013

U Bílé krávy


U Bílé krávy


Festivalová nabídka jídel:

Mistrovský kousek šéfkuchaře
Variace předkrmů – filátko z krokodýla s lilkovým kaviárem s omáčkou demi glace, žabí stehýnko v bylinkové krustě se salátkem z řapíkatého celeru a fenyklu, kaštanové velouté s avokádovým olejem

Nejlepší jídlo od maminky
Boeuf Bourguifnon s batátovo-bramborovým pyré

Farmář § tradice / Tradiční specialita
Výběr steaků Charolais: onglet – pupek, rumpsteak – květová špička, faux filet – roštěná. Podáváme s pečeným zeleninovým gratinem a burgundskou šalotkovou omáčkou

Restaurace ve stylu francouzské venkovské hospůdky, s českým pastevním odchovem, bezstresovou porážkou, špičkovou kvalitou masa a specifickým francouzským zráním. Můžete se dozvědět jméno chovatele, stáří, pohlaví, dokonce i původ zvířete, a pochopitelně z jaké části byl zhotoven váš pokrm. Dezerty připravují pomocí tekutého dusíku a pálenky mají z vlastní palírny.

Slogan podniku: „Víte, co jíte, víte, co pijete.“

www.bilakrava.cz

Druhou volbou letošního Grand restaurant festivalu byla jednoznačně Bílá kráva. Sestava chodů byla pro mne neskutečným lákadlem a tak jsem se po prohrané sázce s přítelkyní rozhodla investovat 1200Kč za celou festivalovou nabídku pro dvě osoby. Nelituji!

Již po příchodu se nás ujala velice ochotná obsluha, která se hned na úvod správně dovtípila a místo toho, aby požadovala jméno, na které byla rezervace vytvořena, uhodla ho sama - pán zřejmě opravdu četl jména hostů. Usadil nás ke stolu a představil celé menu. Jako první se servírovalo kaštanové pyré na způsob polévky.Na žabí stehýnko a krokodýlí filátko jsem se obzvlášť těšila, ani jednu delikatesu jsem ještě neochutnala a skutečně mě zajímalo, jaká chuť mě čeká. Věděli jste, že žába chutná jako plody moře a krokodýl připomíná vepřové s nádechem divočiny? Ačkoli má krokodýl více společného s ptáky a žába nežije v moři, je tomu opravdu tak.


První hlavní chod se nejspíš bez pochyby stal jedničkou večera. Boeuf Bourguignon, hovězí 24 hodin marinované a 12 hodin pečené. Jestli se o něčem dá opravdu říct, že se to rozpadá na jazyku, tak rozhodně o tomto jídle. Vzhledem k době marinování krásně vynikla chuť červeného vína, ve kterém maso pomalu nabíralo na křehkosti před pečením. Bramborovo batátové pyré svou vyvážeností a jemností ještě podtrhlo chuť masa (mimochodem, od té doby doma nedáme na batáty, sladké brambory, dopustit).


Poslední festivalový chod, tedy variace steaků už byl jen příjemným pokračováním předchozího krále. Pupek, rumpsteak a roštěná, od každého tak akorát jen pro dohru pro nastartované chuťové buňky.


Po tomto jídelním zážitku nás doznívající rozmlsané pohárky neúprosně nabádaly zakončit večer dezertem. Na řadu tedy přišel krém z mascarpone a zakysané smetany s borůvkami. Jednoduché a efektní, naprosto vyvážená chuť a úžasná tečka za celým menu.


Mimo tohle všechno se nám naskytla i netradiční podívaná díky našim vedlejším spolustolovníkům, kteří si objednali zmrzlinu na místě upravenou pomocí tekutého dusíku. Číšník výrobní proces prováděl přímo u hostů na stole, tedy očima se mohli kochat všichni návštěvníci restaurace.

Tento večer po sobě zanechal příjemný pocit na srdci i v žaludku a restaurace U Bílé krávy si vysloužila mou pochvalu a doporučení. Ochotná a profesionální obsluha, stylové prostředí, jídlo na úrovni. Není to sice zrovna za kačku, ale rozhodně tento podnik může od budoucna počítat s mou opětovnou návštěvou.

Žádné komentáře:

Okomentovat