čtvrtek 21. února 2013

Running sushi Baifu Brumlovka, sněz co sníš


V zatím příjemném sobotním volebním druhokolovém dni, vypravili jsme se nechat své chuťové pohárky okusit co nejvíce, z některými milovaného a jinými nenáviděného, sushi. Running sushi Baifu na Brumlovce pro nás představovalo nejpříjemnější variantu - v dochozí vzdálenosti od našeho domova. Průběžné volební výsledky se zatím jevily ještě nadějně, tedy jsme, v živé diskuzi, my čtyři sushi eateři, stanuli před lákavými barevnými talířky pozvolna kolujícími po naší levici. prostředí docela nenuceně podněcovalo náš hlad po chutích a víkendová cena 250Kč za osobu - sněz co sníš, nám nepřipadala nijak problematická. Zahájili jsme zvlášť objednanou polévkou Miso, na kterou byly názory různorodé. Mně nic nedala, ani nevzala. Popsala bych ji asi jako "asijskou vodu" s pár kousky něčeho. Po polévce ale přišlo konečně to hlavní. Zprvu, s prázdnými žaludky a plni očekávání, sahali jsme lačně po mističkách a talířcích, až byl po minutě celý stůl plný k prasknutí. Asi jsme se báli, že později už by daný, chutně vypadající talířek, nebyl k dispozici, tedy po vzoru lidské přirozenosti, museli jsme si vytvořit jakousi zásobu "na horší časy". Všechny druhy sushi je dobré namáčet si v sojové omáčce smíchané s wassabi, tedy vlastnoručně namíchané směsi. Naši největší pozornost a zalíbení si vysloužilo jakési obalované krabí masíčko na špejli, větší kousek sushi s čerstvou tvarohovo sojovou náplní, sushi s kousky avokáda a miniaturní jarní závitky. 
Jak se žaludky zaplňovaly, klesala i touha sahat po nových a nových talířcích. Jako dezert jsme ale i tak zvládli sníst nepočítané množství malých mističek s 
jakýmsi pudinkem ve stylu Crème brûlée se zkaramelizovanou hmotou na povrchu. Já sama jich snědla minimálně 6 a k tomu ještě taktéž nepočítaně mističek s ovocným salátem. Vešlo se toho do nás opravdu hodně a za danou cenu 250Kč to stálo, jak se shodli všichni. Tento jídelní zážitek má totiž hned několik přidaných hodnot. Kromě pastvy pro oči i chuťové pohárky zde získáme i zážitek jakési dobrodružné hry, kde, věřte nevěřte, vám adrenalin nad očekávání stoupne, když se snažíte ukořistit a včas vytáhnout z "rozjetého vlaku" to nejlepší a nedopřát porci (která se na pásu mimochodem s největší pravděpodobností objeví znovu, nejpozději do pár minut :-) ) nikomu jinému. Vytkla bych jedině kyselý obličej servírky (nebyla to Číňanka, Japonka, ani jiná Asiatka, ale standardní česká žena, u které tedy stupnici kyselosti lze snadno určit), která svou občasnou přítomností trochu narušovala jídelní požitek. Nicméně, až vás jednou popadne touha na nějakou dobu dopředu se nasytit těchto sushi dobrot, zavítejte určitě do tohoto podniku. Ať budete spokojeni více či méně, zážitek vás nemine.
Nám tento příjemný den pokazily akorát konečné výsledky voleb, které byly bohužel jasné, jakmile jsme s plnými žaludky stanuli zpět doma...Žádné komentáře:

Okomentovat